Montaż piorunochronów

Montaż piorunochronów to jedna z wielu usług, jaką oferuje nasza firma. Instalacje odgromowe wykonywane przez nas możesz zobaczyć na wielu konstrukcjach w Warszawie i innych miastach. Dzięki temu niedrogiemu rozwiązaniu możesz zapobiec wielkim zniszczeniom, które mogłyby powstać w wyniku uderzenia pioruna. Jak wiadomo, błyskawice to wyładowania o potężnej mocy i nie tylko stanowią zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi, ale także mogą poważnie uszkodzić instalacje elektryczną, nie wspominając o pożarach!
Wiele towarzystw ubezpieczeniowych nie wypłaci Ci pełnej kwoty odszkodowania, jeżeli dowiedzą się, że na budynku nie był wykonany montaż piorunochronów. Istotne jest również przeprowadzanie regularnych przeglądów technicznych instalacji, ponieważ uszkodzona nie spełni swojej funkcji.
Dzięki instalacji odgromowej nawet bezpośrednie uderzenie pioruna w budynek nie zagraża bezpieczeństwu domu ani domowników. Montaż piorunochronów przeprowadzany jest przez nas na różnych konstrukcjach: budynkach mieszkalnych, magazynowych a także na masztach i wieżach.
Piorunochron stanowi najwyższy punkt konstrukcji i składa się z kilku połączonych ze sobą elementów. Jego funkcją jest przechwycenie pioruna, który szuka najkrótszej drogi do ziemi i przekazanie go za pomocą przewodów odprowadzających w głąb gruntu, gdzie ulega bezpiecznemu rozładowaniu. Główne części składające się na instalację odgromową to:

  • zwody – dzielimy je na pionowe i poziome;
  • przewody odprowadzające;
  • uziomy.

Wśród naszych licznych referencji znajdziesz wpisy klientów którzy zdecydowali się na montaż instalacji odgromowej. Jako że jesteśmy grupą fachowców z wieloletnim doświadczeniem, pracujemy szybko i wydajnie.