Montaż oświetlenia przeszkodowego

Instalacja oświetlenia przeszkodowego ma za zadanie oznaczać przeszkody lotnicze w nocy. W warunkach dziennych w tym celu stosuje się malowanie przeszkodowe. Przeszkody lotnicze to wysokie obiekty, jak wieżowce, maszty i wieże telewizyjne, które mogą stanowić zagrożenie dla użytkowników dróg lotniczych.
Oświetlenie przeszkodowe musi zostać zamontowane według ściśle określonych zasad, aby gwarantowało 100% widoczność oznakowanego obiektu. Zawsze stosujemy się do wymogów prawnych, ponieważ wiemy, że od tego zależy wspólne bezpieczeństwo użytkowników konstrukcji oraz obiektów latających.
W zespole mamy wykwalifikowanych specjalistów od prac monterskich i elektrycznych, dlatego zapewniamy dwuetapowy montaż oświetlenia przeszkodowego. Przymocowanie lamp do konstrukcji za pomocą uchwytów i wsporników to jedna część, a podłączenie przewodów do instalacji elektrycznej – druga.
Raz na jakiś czas trzeba wykonać serwis oznakowań przeszkodowych. Przy oznakowaniach nocnych sprawdzamy sprawność żarówek, stan kabli oraz dokonujemy pomiarów elektrycznych. Dzienne oznakowania sprawdzamy pod kątem stanu jakości pokrycia – zdarza się, że w wyniku działania warunków atmosferycznych lub czynników mechanicznych dojedzie do odpryśnięcia farby, co zwiększa ryzyko powstania korozji.
Możemy przeprowadzić montaż oświetlenia przeszkodowego na terenie całej Polski. Ceny są ustalane indywidualnie w zależności od rodzaju i rozmiaru zlecenia. Jeśli chcesz przy okazji montażu oświetlenia przeszkodowego wykonać antykorozję konstrukcji stalowych lub zamontować piorunochron, cena będzie niższa niż przy wykonywaniu tych usług osobno. Zadzwoń i dowiedz się szczegółów!